6 osobliwych celów podróży w Europie dla Chińczyków.

Original source / Artykuł z CNN GO: http://www.cnngo.com/shanghai/visit/chinese-tourists-6-peculiar-european-destinations-894083

Londyn? Zaliczony. Zakupy? Odhaczone. Zamożni chińscy turyści wyrzeźbili nową trasę podróży – w poszukiwaniu korzeni komunizmu.

W 2011 roku w przybliżeniu cztery miliony turystów z Chin odwiedziło Europę, przewiduje się, że ta liczba wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat.

Nic dziwnego, że „nadziani” turyści robią zakupy w Harrodsie, pozują do zdjęć na Polach Elizejskich i piją wino w Bordeaux.

Ale co jeszcze mają w swoich planach?

Według informacji niedawno zamieszczonej na portalu gadling.com, chińscy turyści wybrali sobie osobliwą trasę podróży – ku czci komunizmu i klasycznej kultury Europy.

Oto 6 miejsc, które są obiektem zainteresowania tysięcy chińskich podróżników, a do których rzadko zaglądają inni turyści,

Miejsce urodzenia Marksa: Trier, Niemcy

W tym historycznym mieście urodził się Karl Marks, twórca marksizmu.

Pomnik Karla Marksa nadal stoi na placu w Chinach, a Trier od ponad dekady stał się stałym punktem wycieczek.

Większość nie zważa na główne atrakcje turystyczne i udaje się prosto do Bruckergass, aby zrobić sobie bezcenne zdjęcie przed domem, w którym w 1818 roku urodził się Marks.

Legendy komunistycznego miasta: Montargis,  Francja

Bogaci chińscy turyści zjeżdżają się do tego małego miasteczka, aby złożyć hołd swoim byłym przywódcom komunistycznym.

Mała grupka chińskich turystów, w tym Zhou Enlai (周恩来), Deng Xiaoping (邓小平) I Chen Yi (陈毅) studiowali w Montargis na początku XX wieku I tu zbudowali fundament chińskiego komunizmu.

Drzewo poezji: Cambridge, Wielka Brytania

Dokładniej, jest to pewna wierzba rosnąca w King’s College.

Drzewo to wspomniane zostało przez chińskiego poetę Xu Zhimo (徐志摩) w wierszu “Wyjeżdżając z Cambridge” (ang.On Leaving Cambridge). Wiersz ten napisany został w latach dwudziestych, kiedy poeta szykował się do opuszczenia uniwersytetu po dwóch latach studiów.

Kamień z wygrawerowanym  pierwszym i ostatnim wierszem poematu w języku chińskim został umieszczony w King’s College  w 2008 roku.

Inne atrakcje w Europie

Inne miasta cenione przez chińskich turystów to Bonn, w Niemczech, gdzie Chińczycy szukają śladów  z życia muzyka bliskiego  ich sercom, Ludwiga van Beethovena oraz Verona we Włoszech, która przez wielu Chińczyków uważana jest za najbardziej romantyczne miasto na świecie, ponieważ jest to “miasto rodzinne”  Romeo i Julii.

Jak można się spodziewać, chińscy turyści mają też bzika na punkcie Metzingen w Niemczech, skromnego miasta, w którym znajdują się sklepy fabryczne marki Hugo Boss.

Advertisements
This entry was posted in Articles / Artykuły. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s