Lekarze od randkowania

Original source / Oryginalny artykuł:
 http://www.cnngo.com/hong-kong/play/2010-valentines-day-hong-kong-women-find-love-434183

Jak kobiety z Hong Kongu znajdują miłość?

Piękne, samotne kobiety sukcesu z Hong Kongu, w potrzebie znalezienia bratniej duszy, coraz częściej kierują się do biur matrynonialnych

Walentynki i Chiński Nowy Rok w tym roku przypadły na ten sam dzień. Dla samotnych kobiet z Hong Kongu było to jeszcze większym przekleństwem niż zwykle. Skazane na samotność, przywitają Nowy Rok bez partnera. Impreza noworoczna będzie szczególnie niemiłosierna z powodu wścibskich krewnych poddających w wątpliwość czy kiedykolwiek wyjdą za mąż.

Jednak istnieje cień nadziei. Weteranka randek w Hong Kongu, Sandra Lee, wie na ten temat prawie wszystko. Twierdzi, że agencje matrymonialne rozwijają swoje skrzydła w Hong Kongu, a ich klienci są dalecy wszystkim stereotypom: są to młode, utalentowane, atrakcyjne osoby, a coraz częściej – kobiety.

Oto trzy rodzaje serwisów randkowych zazwyczaj poszukiwanych przez kobiety spragnione miłości w Hong Kongu.

Hong Kong otwarty jest na Speed dating

Młode kobiety w Hong Kongu mają tak napięte harmonogramy, że speed dating jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

“To świetny, nieformalny sposób dla dwudziesto- trzydziestolatków na poszerzenie sieci znajomych”, mówi Lee.

Nawet jeśli nie spotkasz miłości swojego życia, zawsze jest szansa, że przydaży ci się jakaś zabawna historia.

Aby poznać jak najwięcej singli, w możliwe jak najkrótszym czasie, wystarczy zarejestrować się w serwisie przez internet. Aby zarejestrować się na event, trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące wieku i sytuacji zawodowej. Jest wiele osób, które zamieszczają nieprawdziwe informacje. Są tacy, którzy pojawiają się na liście spotkania dla biznesmenów nawet jeśli w rzeczywistości dopiero co skończyli studia. “Pięć minut po rozpoczęciu randki dowiedziałam się że mój partner jest kierowcą taksówki,” opowiada Lee.

Rodzaje spotkań są zróżnicowane – kolacje, happy hour, art jamming i występy na żywo – ułatwiają one naturalne interakcje między ludźmi z różnych środowisk, takich jak muzyków, stolarzy, biznesmenów i lekarzy.

Kolacja nie jest jednak zalecana, Lee dowiedział się o tym w przykry sposób.

“Nie mogę powiedzieć, że posiadam fantastyczne maniery przy stole, ale na jednej z randek, mój partner wsuwał spaghetti jak opętany. Sos kapał mu z ust i cała twarz pokryta była spaghetti. Nie wiem czy był zdenerwowany czy w pośpiechu, ale był to okropny widok. A jemu nie zrobiło się nawet głupio. Zamiast tego jakby nigdy nic przedsawił się “Cześć, nazywam się tak i tak. Pracuję jako…” Przez cały czas randki powstrzymywałam się od śmiechu. Myślałam, że skonam, mówi Lee.

Nawet jeśli nie spotkasz miłości swojego życia, mogą przydażyć ci się zabawne historie.

“Pamiętm randkę, na której od razu wiedziałam , że nie pasujemy do siebie. Przez przydzielone siedem minut czasu, dla żartu zgadywaliśy swoje zawody i dlaczgo zdecydowaliśmy się przyjść na tą randkę,” wspomina Lee.

Kobiety, nie wpadajcie jednak w panikę – agencje randkowe zapewniają, że istnieją sensowni faceci do wzięcia.

Kolacja dla sześciu osób czy tylko we dwoje?

Wykwalifikowana agencje matrymonialne pomagają zwiększyć szansę poznania “tego jedynego” poprzez konsultacje, stylizację oraz inne techniki.

“To noweczesny sposób szukania partera do zamążpójścia,”, twierdzi Lee.

Organizaor randki obecny jest tylko na początku i pod koniec posiłku. Zapewnia on gościom pytania, które pomogą im przełamać pierwsze lody.

“Na początku jest trochę dziwnie, “mówi Lee, “Ale pytania te pomagają  się wyluzować.” Najskuteczniejsze są pytania o zwierzęta, pracę, i inne tematy, na które większość jest gotowa otwarcie rozmawiać.

Taj jak w przypadku speed dating, rejestracja jest przez internet. Uczestnicy tego typu randek są jednak nieco inni, na ogół w wieku lat trzydziestu do czterdziestu, dobrze sytuowani zawodowo (będący na stanowiskach zarządzających lub dyrektorskich), poważnie wyglądający, ale zbyt zajęci, aby spotykać się z ludźmi poza pracą.

Nie ma obaw, że przez przypadek trafisz na kogoś znajomego. Agencje matrymonialne rezerwują prywatne pokoje w restauracjach, dzięki czemu można skoncentrować się wyłącznie na trzech kandydatach siedzących naprzeciwko ciebie. Najbardziej stresujący jest jednak koniec spotkania, kiedy przychodz czas na wypełnienie ankiety i wybór osoby, którą jesteś najbardziej zainteresowana.

Założyciel biura matrymonialnego Dateday, Faye Wong twierdzi: „W większości przypadków goście wahają się w wyborze kandydata. Zwykle, na następny dzień po kolacji, lub po kilku dniach, kontaktują się drogą telefoniczną lub mailową. Codziennie rano kiedy włączam mój Blackberry o 10 rano,  zasypywany jestem mailami i wiadomościami od dziewczyn z prośbą o terminy randek.

Jeśli nie lubisz konkurencji, agencje organizują też obiady lub kolacje dla dwóch osób. Koszt to około 3,000-10,000 HK$ .

Większy wybór na północy

W listopadzie ubiegłego roku, mieszkańcy Hong Kongu zachwyceni byli małżeństwem 26-letniej “piękności z Hongkongu” i 39-letniego multimilionera. Para poznała się w Shenzhen podczas dwudniowej wycieczki jachtem.

“Wyjazd został zorganizowany przez agencję i uczestniczyło w nim piętnaście panów multi-milionerów i osiemnaście kobiet z Hong Kongu i Chin. Udało się zeswatać dziewięć par” twierdzi gazeta The Standard.

Statystyki pokazują, że w Hongkongu jest 275 tysięcy więcej kobiet niż mężczyzn w przedziale wiekowym od dwudziestu do czterdziestu lat. To prawdopodobnie dlatego coraz więcej kobiet przekracza granicę, nie tylko w celu wyjazdu do spa czy na zakupy.

Konsultant agencji matrymonialnej Wonderful Life, Meu Chan, komentuje, “W Shenzhen jest coraz więcej bogatych, utalentowanych 30-40 letnich mężczyzn, którzy odnoszą sukcesy jako przedsiębiorcy lub pracownicy służby cywilnej.” Ponadto, negatywne wyobrażenie o mieszkańcach Hong Kongu zmienia się. Dane Biura Imigracyjnego pokazują,że 2409 związków małżeńskich zarejestrowanych w Hong Kongu w ubiegłym roku stanowiły związki pomiędzy mężczyznami z kontynentalnych Chin i lokalnymi kobietami – co stanowi ponad sześciokrotny wzrost w porównaniu z danymi z przez 10 lat, gdy było ich zaledwie 390.” (“Northern Charms”, City6, Life, South China Morning Post, 8/27/2009, Elaine Yau).

“Od kiedy zaczęliśmy naszą działalność we wrześniu 2007 roku, dwa do trzech razy więcej klientek pyta lub bierze udział w jednodniowych wycieczkach do Shenzhen”, mówi Chan.

Advertisements
This entry was posted in Articles / Artykuły. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s